Prof Estelle Taylor

Direkteur: Skool vir Rekenaarwetenskap en Inligtingstelsels en Mede-professor
  +27 18 299 2540
  Estelle.Taylor@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G11, Potchefstroom
PhD
Rekenaarwetenskap en Inligtingstelsels opvoeding
Research GateGoogle ScholarLinkedin

Dr Suné Van Der Linde

Waarnemende adjunkdirekteur Vaal, Senior Lektor
  +27 16 910 3258
  Sune.VanDerLinde@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G13, Vanderbijlpark
PhD in Rekenaar- en Inligtingswetenskappe
Onderrig van sagtewareontwikkeling, Programmering, Stelselsdenke, Aksie Navorsing en Robotika

Me Berenice de Bruyn

Administratiewe beampte en sekretaresse van die Skooldirekteur
  +27 18 299 2531
  12608653@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G01, Potchefstroom

Me Irma Myburgh

Administratiewe beampte
  +27 16 910 3288
  Irma.Myburgh@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G38, Vanderbijlpark
BA in Kommunikasiestudies: Grafieseontwerp en Organisatoriese Kommunikasie
Kommunikasie en grafiese ontwerp

Dr Francis Lugayizi

Vakgroepleier en Senior Lektor: Mafikeng Kampus
  +27 18 389 2623
  Francis.Lugayizi@nwu.ac.za
  Gebou A12 (Nuwe Wetenskapgebou), kamer G02, Mahikeng
Bsc, Bsc Hons, Msc, PhD Rekenaarwetenskap (NWU)
Volgende generasie mobiele-netwerke en rekenaarkunde
Research GateGoogle ScholarLinkedin

Dr Japie Greeff

Vakgroepleier Vaal, Lektor
  +27 16 910 3286
  Japie.Greeff@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G39, Vanderbijlpark
PhD in Elektroniese en Elektriese Ingenieurswese (UJ)
Ondernemingsargitektuur, spelontwerp en kunsmatige intelligensie
Linkedin

Prof Lynette Drevin

Vakgroepleier: Potch en Medeprofessor
  +27 18 299 2534
  Lynette.Drevin@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G09, Potchefstroom
HOD, DTO, MSc (NWU), PhD (Engeland)
Inligtingsekuriteit-bewustheid, Inligtingstelsel mislukkings, Projekbestuur
Research GateGoogle ScholarLinkedinOrcID

Dr Annette van der Merwe

Senior Lektor, vakadviseur
  +27 18 299 2541
  Annette.VanDerMerwe@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G18, Potchefstroom
PhD in Rekenaarwetenskap (NWU), MSc in Rekenaarwetenskap (NWU), BSc (Honns) in Rekenaarwetenskap en Inligtingstelsels, BSc in Wiskunde en Rekenaarwetenskap
Besluitondersteuningstelsels en operasionele navorsing
Research Gate

Dr Bassey Isong

Senior Lektor
  +27 18 389 2869
  Bassey.Isong@nwu.ac.za
  Ou Wetenskapgebou, kamer 1011, Mahikeng
BSc CS (UNICAL, Nigeria), MSc CS (BTH, Sweden), MSc SE (BTH, Sweden), PhD CS (NWU, SA)
Sagteware Ingeniuerswese, Inligtingsekuriteit, Sagteware-gedefinieerde netwerke, Masjienleer, ICT4D
Research GateGoogle ScholarLinkedin

Prof Carin Venter

Medeprofessor
  +27 16 910 3276
  Carin.Venter@nwu.ac.za
  Vanderbijlpark, Vanderbijlpark
PhD
Business Intelligence, Data Warehousing IT Bestuur, IT Projekte en Governance
Research GateGoogle ScholarLinkedin

Dr Charles van der Vyver

Senior Lektor
  +27 16 9103272
  Charles.VanDerVyver@nwu.ac.za
  Gebou 8, G36, Vanderbijlpark
PhD in Inligtingstegnologie
Rekenaarsekuriteit en Water Armoede Navorsing
Research Gate

Mnr David Chuku Taole

Lektor
  +27 16 910 3557
  Chuku.Toale@nwu.ac.za
  Gebou 8, G41, Vanderbijlpark
MSc in Rekenaarwetenskap
Programmering, Web ontwikkeling en IT ondersteuning
Linkedin

Mnr Dimi Keykaan

Junior Lektor
  +27 18 299 2529
  Dimi.Keykaan@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G23, Potchefstroom
BComm Hons Informatika (Rekenaarwetenskap en Inligtingstelsels)

Dr Dirk Snyman

Senior Lektor
  +27 18 299 4359
  Dirk.Snyman@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G03, Potchefstroom
PhD in Rekenaarwetenskap
Inligtingsekuriteit en Rekenaarlinguistiek
Research GateGoogle ScholarLinkedin

Prof Günther Drevin

Medeprofessor
  +27 18 299 4265
  Gunther.Drevin@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G16, Potchefstroom
PhD
Beeldverwerking en Dokumentbeeldverwerking
Research GateGoogle ScholarLinkedinOrcID

Prof Hennie Kruger

Professor
  +27 18 299 2539
  Hennie.Kruger@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G08, Potchefstroom
PhD, MCom (Inligtingstelsels), MSc (Wiskundige Statistiek), MPhil (Filosofie)
Research GateGoogle ScholarLinkedin

Mnr Henri van Rensburg

Lektor
  +27 18 299 4275
  Henri.VanRensburg@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G22, Potchefstroom
MSc in Rekenaarwetenskap
Linkedin

Dr Imelda Smit

Senior Lektor
  +27 16 910 3294
  Imelda.Smit@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G34, Vanderbijlpark
PhD in Rekenaar- en Inligtingswetensappe, DTO - Diploma in Tersiêre Onderwys
Stelsel Analise, Dooyeweerd, Onderig en tegnologie gebruik

Dr Jaco Pretorius

Senior Lektor
  Jaco.Pretorius@nwu.ac.za
  Vanderbijlpark, Vanderbijlpark
Doctor Philosophiae in Geografie (met spesialisering in Informatika)
Stelesel Ontleding en Ontwerp, Industriële Ondervinding (3de jaars projekte), Databasisse & Besigheids Intelligensie en Strategiese stelsels
Linkedin

Dr Janet Liebenberg

Senior Lektor
  +27 18 299 2536
  Janet.Liebenberg@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G19, Potchefstroom
B.Sc, HOD, B.Ed Hons, M.Ed., PhD.
Onderrig van sagtewareontwikkeling; Minderhede in RKW/IS
Research GateGoogle ScholarLinkedin

Mnr Johan Prinsloo

Lektor
  +27 16 910 3275
  Johan.Prinsloo@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G42, Vanderbijlpark
MSc in Rekenaarwetenskap
Data-Strukture, Bedryfstelsels en Netwerking

Dr JT Janse van Rensburg

Senior Lektor
  +27 16 910 3259
  Jt.JansevanRensburg@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G15, Vanderbijlpark
PhD in Rekenaar- en Inligtingswetenskappe
Design science research, Project-based learning, Human-computer interaction and Interaction design
Linkedin

Mnr Kobus van Aswegen

Lektor; Verantwoordelik vir RINL-komponent van AGLA121
  +27 18 299 4394
  Kobus.VanAswegen@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G21, Potchefstroom
M.Comm Rekenaarwetenskap en Inligtingstelsels
e-leer, mobiele leer, leerbenaderings

Mnr Lance Bunt

Lektor
  +27 16 910 3253
  Lance.Bunt@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G41, Vanderbijlpark
MSc in Rekenaarwetenskap
Grafieseontwerp, kommunikasie, spelontwerp en -ontwikkeling

Mev Linda Redelinghuys

Lektor
  +27 18 299 2531
  10143882@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G02, Potchefstroom
MSc Inligtingstelsels
Databasisse en Sagtewareontwikkelingsmetodologieë

Mev Lucia Letlonkane

Lektor
  +27 18 389 2628
  Lucia.Letlonkane@nwu.ac.za
  Gebou A12 (Nuwe Wetenskapgebou), kamer 106, Mahikeng
MCom Rekenaarwetenskap en Inligtingstelsels
Sagteware-ingenieurswese en Databasisse
Research GateGoogle ScholarLinkedin

Mnr Luke Coetzee

Junior Lektor
  Luke.Coetzee@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G30, Vanderbijlpark
BSc Honns in Rekenaarwetenskap en Inligtingstegnologie
Programmering, Stelseldenke en Opvoeding
Linkedin

Me Malie Zeeman

Lecturer
  +27 16 910 3266
  Malie.Zeeman@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G08, Vanderbijlpark
MSc in Inligtingstegnologie
Rekenaarprogrammering en Inligtingstelselsontwerp

Prof Michael Esiefarienrhe

Mede professor
  +27 18 3892286
  Micheal.Esiefanrierhe@nwu.ac.za
  Nuwe Wetenskapgebou (A12), kamer 105, Mahikeng
PhD Rekenaarwetenskap
Sagteware Ingenieurswese

Mnr Mogomotsi Otsile Serake

Junior Lektor
  +27 16 910 3253
  Otsile.Serake@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G39, Vanderbijlpark
BSc Hons Rekenaarwetenskap
Mobiele programme-ontwikkelaar en Ernstige speletjiesprogrammeerder
Linkedin

Prof Naison Gasela

Medeprofessor
  +27 18 389 2811
  Naison.Gasela@nwu.ac.za
  Nuwe Wetenskapgebou Fase 1 (A12), kamer 104, Mahikeng
PhD in Rekenaarwetenskap (NUST), MSc in Sagteware Ingenieurswese (Abertay), MScIT (Kharkov)
Research GateGoogle ScholarLinkedin

Prof Neels Kruger

Medeprofessor
  +27 18 299 2533
  Neels.Kruger@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G25, Potchefstroom
PhD Inligtingstegnologie
IT bestuur, IT Beheer en kennisbestuur
Research GateLinkedin

Mej Neo Motlhabane

Lektor
  +27 18 389 2687
  16543149@nwu.ac.za
  Gebou A12, kamer 115, Mahikeng
MSc (Rekenaarwetenskap)
Netwerke, Databasis en Programmering (C ++)
Research Gate

Me Nosipho Dladlu

Lektor
  +27 18 389 2688
  Nosipho.Dladlu@nwu.ac.za
  Nuwe Wetenskapgebou (A12), kamer 203, Mahikeng
MSc Rekenaarwetenskap
"Cloud Computing", HCI, Data-ontginning, Trust-bestuur, IoT, Inligtingsontrekking
Research GateGoogle ScholarLinkedin

Mnr Petri Jooste

Tegnologiebestuurder / Lektor
  +27 16 910 3264
  Petri.Jooste@nwu.ac.za
  Gebou 3, kamer 107, Vanderbijlpark
M.A. Rekenaarwetenskap
Bedryfstelsels, Rekenaarnetwerke, Menslike Taaltegnologie
Google Scholar

Mnr Phenyo Modisane

Lektor
  +27 18 2992597
  Phenyo.Modisane@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G27, Potchefstroom
MCom Rekenaarwetenskap en Inligtingstelsels
IT Bestuur en Sagteware Ingenieurswese
Linkedin

Mnr Rodney Sebopelo

Lecturer
  +27 18 299 2537
  Rodney.Sebopelo@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G25, Potchefstroom
MSc in Rekenaarwetenskap
LinkedinOrcID

Prof Roelien Goede

Professor
  +27 18 285 2760
  Roelien.Goede@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G05, Potchefstroom
PhD, DTO
Datapakhuise, Stelselsdenke, Navorsingsparadigmas
Research GateGoogle ScholarLinkedin

Dr Rudi Serfontein

Senior lektor
  +27 18 299 2532
  Rudi.Serfontein@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G26, Potchefstroom
PhD in Rekenaarwetenskap
Inligtingsekuriteit en Besluitsteunstelsels
Research GateLinkedinOrcID

Me Selouna Visser

Tydelike Lektor en Administratiewe Assistent vir Afstandonderrig
  +27 18 2852413
  24906719@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G28 , Potchefstroom
BSc Hons in Rekenaarwetenskap en Inligting Stelsels
Data engineering
Linkedin

Mev Susan Campher

Lektor
  +27 18 299 4278
  Susan.Campher@nwu.ac.za
  Building G3, room G04, Potchefstroom
MSc
Bedryfsintelligensie, Masjienleer en data-analise
Research GateGoogle ScholarLinkedin

Ms Tanja Eksteen

Junior Lektor
  +27 16 910 3285
  Tanja.Eksteen@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G45, Vanderbijlpark
BSc Hons in Inligtingstegnologie
Programmering en Ernstige speletjies

Mnr Thusoyaone Moemi

Lektor
  +27 18 389 2683
  17071100@nwu.ac.za
  Nuwe Wetenskapgebou Fase 1 (A12), kamer G03, Mahikeng
M.Sc in Rekenaarwetenskap
Energie 'n koste-effektiwiteitsmonitormodelle in wolkomgewings
Research GateGoogle ScholarLinkedin

Mnr Tibo Kiefer

Lektor
  +27 16 910 3260
  Tibo.Kiefer@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G30, Vanderbijlpark
MSc in Rekenaarwetenskap
Datapakuise en digitale skeidsnavorsing

Prof Tiny du Toit

Medeprofessor
  +27 18 299 2548
  Tiny.DuToit@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G07, Potchefstroom
PhD in Rekenaarwetenskap
Kunsmatige neurale netwerke
Linkedin

Dr Trudie Benadé

Senior Lektor
  +27 18 299 2300
  Trudie.Benade@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G17, Potchefstroom
PhD
Rekenaarwetenskap en Onderrig

Dr Tsholofelo Mogale

Senior Lektor
  +27 16 910 3278
  Hope.Mogale@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G40, Vanderbijlpark
PhD in Rekenaar- en Inligtingswetensappe
Opleiding en navorsing
Research Gate

Dr William van Blerk

Senior Lektor
  +27 16 910 3252
  William.VanBlerk@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G44, Vanderbijlpark
PhD, MSc, MBA
Kwantitatiewebestuur

Me Anne Mans

IT Bestuurder
  +27 18 299 2538
  Anne.Mans@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G20, Potchefstroom
BSc Hons Rekenaarwetenskap

Mev Jeanne-Mari Maree

Administratiewe Assistent; RINL-komponent van ALDA/E121
  +27 18 299 4393
  Jeanne.Maree@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer G24 / FP BIB, 3de vloer, kamer 315, Potchefstroom

Mr Klasie Botha

Lab assistent
  +27 16 910 3287
  Klasie.Botha@nwu.ac.za
  Gebou 9, Lab, Vanderbijlpark
Stelsel administrasie

Mnr Koketso Ntshabele

Tegniese ondersteuning
  +27 18 389 2905
  24265152@nwu.ac.za
  Gebou A4, kamer 1025, Mahikeng
BSc Rekenaarwetenskap en Wiskunde, Hons BSc. Rekenaar Wetenskap
Research GateGoogle ScholarLinkedin