Prof Ché Weldon

Prof Ché Weldon

Medeprofessor in Dierkunde; Programbestuurder: Biodiversiteit en Bewaringsekologie
  +27 18 299 2375
  che.weldon@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G09, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
BSc (UOFS), BSc Hons (UOFS), MSc (UOFS), PhD (PU for CHE)
Bewaring, ekologie en siektes van amfibieë
Research GateGoogle ScholarLinkedinExpert
Prof Corrie Wolmarans

Prof Corrie Wolmarans

Medeprofessor - Emiritus
  +27 18 299 2389
  corrie.wolmarans@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G15, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
DSc
Parasitologie, Epidemiologie

Dr Courtney Cook

Senior Lektor
  +27 18 299 ****
  24492272@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor 122, Potchefstroom Kampus
BSc (RAU), BSc Hons (UJ), MSc (UJ), PhD (UJ)
Parasitologie (Haematozoans)
Research Gate
Mev Cynthia Huyser

Mev Cynthia Huyser

Senior Administratiewe Assistent
  +27 18 299 4348
  Cynthia.Huyser@nwu.ac.za
  Gebou E4, Kantoor G10, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
Prof Driekie Fourie

Prof Driekie Fourie

Professor
  +27 18 293 3683
  driekie.fourie@nwu.ac.za
  Eko Rehab, Thabo Mbeki Rd, Potchefstroom, Potchefstroom
PhD
Nematoloog wat spesialiseer en nematood-ekologie, gasheerplantweerstand en evaluering van eko-vriendelike strategieë om plantparasitiese nematode te beheer.
Research Gate
Prof Hannalene du Plessis

Prof Hannalene du Plessis

Medeprofessor
  +27 18 293 3863
  hannalene.duplessis@nwu.ac.za
  Gebou E6, Eko-rehabilitasie Laboratorium, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
PhD
Entomologie en geïntegreerde plaagbeheer
Research Gate

Mev Heleen Vermeulen

Administratiewe Beampte: Dierkunde
  +27 18 299 2524
  Heleen.Vermeulen@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G17, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
Prof Henk Bouwman

Prof Henk Bouwman

Professor
  +27 18 299 2377
  henk.bouwman@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor 109, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
B.Sc. B.Sc Hons, M.Sc. PhD
Omgewingsbesoedeling en Voël-ekologie
Research GateGoogle ScholarLinkedinExpert
Prof Johnnie van den Berg

Prof Johnnie van den Berg

Professor; Programbestuurder: Geïntegreerde Pesbeheer
  +27 18 299 2376
  johnnie.vandenberg@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G07, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
PhD
Geïntegreerde Pes Beheer
Research GateGoogle ScholarExpert

Dr Kerry Hadfield Malherbe

Senior Lektor
  +27 18 299 ****
  kerry.malherbe@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G25, Potchefstroom Kampus
B.Sc., B.Sc. Hons, M.Sc., PhD
Visparasitologie
Research GateGoogle Scholar
Mnr Lieb Venter

Mnr Lieb Venter

Laboratorium Bestuurder
  +27 18 299 2369
  Lieb.Venter@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G19, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
Prof Louis du Preez

Prof Louis du Preez

Professor
  +27 18 299 2372
  Louis.duPreez@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G16, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
PhD
Dierkunde
Research Gate
Prof Mark Maboeta

Prof Mark Maboeta

Professor; Vakgroepvoorsitter vir Dierkunde
  +27 18 299 2501
  mark.maboeta@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor 124, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
BSc, BSc Hons, MSc, PhD
Ekotoksikologie en organiese afval bestuur
Research GateGoogle ScholarExpert

Prof Nico Smit

Professor; Navorsingsdirekteur: Eenheid vir Omgewingswetenskappe en Bestuur
  +27 18 299 1543
  Nico.Smit@nwu.ac.za
  Gebou E4, , Potchefstroomkampus, Potchefstroom
PhD
Akwatiese Ekologie, Parasitologie
Research GateGoogle ScholarLinkedin
Prof Oriel Thekisoe

Prof Oriel Thekisoe

Medeprofessor
  +27 18 299 2521
  oriel.thekisoe@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G25, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
PhD (Gifu University)
Veterinêre Parasitologie en Soönose
Research GateGoogle Scholar

Prof Rialet Pieters

Medeprofessor
  +27 18 299 2379
  rialet.pieters@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor 114, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
PhD
Ekotoksikoloog wat fokus op organiese chemiese besoedelingstowwe en hul effek op biota
Research GateGoogle Scholar
Prof Victor Wepener

Prof Victor Wepener

Professor
  +27 18 299 2385
  victor.wepener@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G21, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
PhD (RAU), HED (RAU)
Nano-ekotoksikologie, Ekologiese risiko bepaling
Research GateGoogle Scholar