Geografie en omgewingsbestuur personeel

   Prof Stuart Piketh

  Professor en Direkteur vir die Skool vir Geo- en Ruimtelike Wetenskappe
  +27 18 299 1582
  stuart.piketh@nwu.ac.za
  Gebou E4, kamer G36, Potchefstroomkampus
  PhD
  Atmosferiese Navorsing

   Prof Lobina Palamuleni

  Professor
  +27 18 389 2027
  lobina.palamuleni@nwu.ac.za
  Gebou A12, kamer 101, Mahikengkampus
  PhD
   Toegepaste Afstandswaarneming en Waterhulpbronbestuur

   Dr Adeline Ngie

  Senior Lectuktor
  +27 16 910 3551
  Adeline.Ngie@nwu.ac.za
  Gebou 8, Kamer 3, Vanderbijlparkkampus
  PhD (EM - UJ), MSc (EM - UJ), BSc Hons. (Geo. – UJ), BSc (Env. Sci. – UB)
  GIS- en afstandwaarnemings-toepassings in Landboustudies en stedelike klimate

   Mej Carli Steenkamp

  Lektor
  +27 18 299 1505
  carli.steenmkamp@nwu.ac.za
  Gebou E6, kamer G48, Potchefstroomkampus
  M. Omgewingsbestuur
  Omgewingsevaluering, energiebestuur, omgewingsbestuur.

   Prof Chris Munyati

  Mede-professor
  +27 18 389 2325
  20562187@nwu.ac.za
  PhD
  Omgewingsbeoordeling; Plantanalise met behulp van afstandwaarneming

   Dr Claudine Roos

  Senior Lektor
  +27 18 299 1477
  claudine.roos@nwu.ac.za
  Ph.D
  Afvalbestuur, omgewingsouditering, omgewingsbestuurstelsels en geïntegreerde waterhulpbronbestuur

   Dr Christo Coetzee

  Senior Lektor
  +27 18 299 1630
  Christo.Coetzee@nwu.ac.za
  Gebou E4, Kamer 112, Potchefstroomkampus
  BA Hons; MA; PhD
   Ramp Risikobeperking en Komplekse Adaptiewe Stelsels

   Prof Dewald van Niekerk

  Professor
  +27 18 299 1634
  Dewald.vanniekerk@nwu.ac.za
  Gebou E4, Kamer 119, Potchefstroomkampus, Potchefstroomkampus
  B.A, B.A. Hons, M.P.M, Ph.d
  Ramprisikovermindering en Sosio-ekologiese weerstandigheid

   Dr. Livhuwani Nemakonde

  Senior Lektor
  +27 18 299 1671
  24539155@nwu.ac.za
  Gebou E4, Kamer 117B, Potchefstroomkampus
  BAgric (UniVen); BInstAgrar (hons) (UP); Magister in Ontwikkelingstudies (UFS); Magister in Openbare Administrasie (UP); PhD (NWU)

   Mnr Danie Boshoff

  Lektor
  +27 16 910 3558
  danie.boshoff@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G31, Vanderbijlparkkampus
  M.Sc. in Geografie
   Omgewingsgeografie en volhoubaarheidskwessies

   Dr Delia Ah Goo

  Lektor
  +27 16 910 3457
  delia.ahgoo@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G16, Vanderbijlparkkampus
  B.A. (Hons) (Rhodes), H.D.E. (PG) (U.P.E.), M.Sc. (NMMU), Ph.D. (Wits)
  Stedelike geografie

   Dr Dirk Cilliers

  Vakgroepvoorsitter en Senior Lektor
  +27 18 299 1589
  dirk.cilliers@nwu.ac.za
  Gebou E4, kamer G36, Potchefstroomkampus
  M. Art et Sci., Ph.D.
  GIS en Bewaringsbeplanning

   Mnr Emile Hoffmann

  Lektor
  +27 16 910 3559
  emile.hoffmann@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G04, Vanderbijlparkkampus
  M.Sc. in Omgewingswetenskappe
  GIS, Hidrologie, Omgewingsimpakstudies

   Prof Frank Winde

  Professor
  +27 16 910 3447
  frank.winde@nwu.ac.za
  Gebou 8, Kamer G41, Vanderbijlparkkampus
  MSc, PhD, Habilitasie (tweede PhD)
   Omgewingsstudies, radio-ekologie (uraan), fluviale prosesse, water volhoubaarheid, mynbou-impak: besoedeling, gesondheidseffekte en geotegniese risiko, remediëring, stedelike hidrologie, karst, water-energie-nexus

   Prof Hector Chikoore

  Mede-professor
  +27 16 910 3447
  32945280@nwu.ac.za
  Gebou 8, Kamer G06, Vanderbijlparkkampus
  BSc (Zim), MSc, PhD (Zululand), Grad Dip Meteorologie (Australië)
  Meteorologie, klimatologie, weerstoestande en klimaatsekstreme, klimaatsverandering

   Mr JJ Gregory

  Lektor
  +27 18 389 2310
  jj.gregory@nwu.ac.za
  Gebou A12, Kamer 108, Mahikengkampus
  MA in Geografie (UJ)
  Stedelike Geografie

   Prof Luke Sandham

  Mede Professor
  +27 18 299 1585
  luke.sandham@nwu.ac.za
  Gebou E4, kamer G49, Potchefstroomkampus
  PhD
  Fisiese Geografie; Omgewingsassessering

   Ms Namhla Mkiva

  Hooflaboratoriumtegnikus
  +27 18 389 2327
  namhla.mkiva@nwu.ac.za
  Gebou A12Kamer 112, Mahikengkampus
  MSc (NWU)
  Klimaatsveranderlikheid en -verandering, veral ekstreme gebeure, Mirko- en sinoptiese klimatologie, interaksies op die klimaat-oppervlak

   Me Ncobile Nkosi

  Lektor
  +27 18 389 2357
  Ncobile.Nkosi@nwu.ac.za
  MSc in Omgewingswetenskappe, PhD-kandidaat
   Geomorfologie en Atmosferiese Wetenskappe

   Me Nicole van Gessellen

  Lecturerktor
  +27 18 389 2793
  Nicky.VanGessellen@nwu.ac.za
  Gebou A12, Kamer G06, Mahikengkampus
  BSc (Dierkunde-Geografie), BSc Hons (Akwatiese Ekosisteemgesondheid), MSc (Ekotoksikologie)
  Geography en Omgewingswetenskappee

   Me Nisa Ayob

  Lektor
  +27 18 389 2812
  23799110@nwu.ac.za
  Gebou A12, Kamer 110, Mahikengkampus
  GIS, Storms en Klimatologie

   Prof Roelof Burger

  Senior Lektor
  +27 18 299 4269
  roelof.burger@nwu.ac.za
  Gebou E6, kamer G37, Potchefstroomkampus
  MSc; Ph.D.
  Atmosferiese Navorsing

   Dr Sheldon Strydom

  Senior Lektor
  +27 18 299 ****
  sheldon.strydom@nwu.ac.za
  Gebou A12, Kamer 107, Mahikengkampus
  PhD (Landbouweerkunde)
  Toegepaste Klimatologie

   Dr Theuns de Klerk

  Lektor
  +27 18 299 1583
  theuns.deklerk@nwu.ac.za
  Gebou E6, kamer G50, Potchefstroomkampus
  MA
  Geografie

   Mev Vernice Botha

  Sekretaresse / Administratiewe Assistent
  +27 18 299 1511
  vernice.swarts@nwu.ac.za
  Gebou E4, kamer G46, Potchefstroomkampus