Dierkunde personeel

   Prof Ché Weldon

  Medeprofessor in Dierkunde; Programbestuurder: Biodiversiteit en Bewaringsekologie
  +27 18 299 2375
  che.weldon@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G09, Potchefstroomkampus, Potchefstroomkampus
  BSc (UOFS), BSc Hons (UOFS), MSc (UOFS), PhD (PU for CHE)
  Bewaring, ekologie en siektes van amfibieë

   Prof Corrie Wolmarans

  Medeprofessor - Emiritus
  +27 18 299 2389
  corrie.wolmarans@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G15, Potchefstroomkampus, Potchefstroomkampus
  DSc
  Parasitologie, Epidemiologie

   Dr Courtney Cook

  Senior Lektor
  +27 18 299 ****
  24492272@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor 122, Potchefstroom Kampus
  BSc (RAU), BSc Hons (UJ), MSc (UJ), PhD (UJ)
  Parasitologie (Haematozoans)

   Mev Cynthia Huyser

  Senior Administratiewe Assistent
  +27 18 299 4348
  Cynthia.Huyser@nwu.ac.za
  Gebou E4, Kantoor G10, Potchefstroomkampus, Potchefstroomkampus

   Prof Driekie Fourie

  Professor
  +27 18 293 3683
  driekie.fourie@nwu.ac.za
  Eko Rehab, Thabo Mbeki Rd, Potchefstroom, Potchefstroomkampus
  PhD
  Nematoloog wat spesialiseer en nematood-ekologie, gasheerplantweerstand en evaluering van eko-vriendelike strategieë om plantparasitiese nematode te beheer.

   Prof Hannalene du Plessis

  Medeprofessor
  +27 18 293 3863
  hannalene.duplessis@nwu.ac.za
  Gebou E6, Eko-rehabilitasie Laboratorium, Potchefstroomkampus, Potchefstroomkampus
  PhD
  Entomologie en geïntegreerde plaagbeheer

   Mev Heleen Vermeulen

  Administratiewe Beampte: Dierkunde
  +27 18 299 2524
  Heleen.Vermeulen@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G17, Potchefstroomkampus, Potchefstroom

   Prof Henk Bouwman

  Professor
  +27 18 299 2377
  henk.bouwman@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor 109, Potchefstroomkampus, Potchefstroomkampus
  B.Sc. B.Sc Hons, M.Sc. PhD
  Omgewingsbesoedeling en Voël-ekologie

   Prof Johnnie van den Berg

  Professor; Programbestuurder: Geïntegreerde Pesbeheer
  +27 18 299 2376
  johnnie.vandenberg@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G07, Potchefstroomkampus, Potchefstroomkampus
  PhD
  Geïntegreerde Pes Beheer

   Dr Kerry Hadfield Malherbe

  Senior Lektor
  +27 18 299 ****
  kerry.malherbe@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G25, Potchefstroom Kampus
  B.Sc., B.Sc. Hons, M.Sc., PhD
  Visparasitologie

   Mnr Lieb Venter

  Laboratorium Bestuurder
  +27 18 299 2369
  Lieb.Venter@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G19, Potchefstroomkampus, Potchefstroomkampus

   Prof Louis du Preez

  Professor
  +27 18 299 2372
  Louis.duPreez@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G16, Potchefstroomkampus, Potchefstroomkampus
  PhD
  Dierkunde

   Prof Mark Maboeta

  Professor
  +27 18 299 2501
  mark.maboeta@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor 124, Potchefstroomkampus, Potchefstroomkampus
  BSc, BSc Hons, MSc, PhD
  Ekotoksikologie en organiese afval bestuur

   Prof Nico Smit

  Professor
  +27 18 299 2128
  Nico.Smit@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G26, Potchefstroomkampus, Potchefstroomkampus
  PhD
  Akwatiese Ekologie, Parasitologie

   Prof Oriel Thekisoe

  Medeprofessor
  +27 18 299 2521
  oriel.thekisoe@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor G25, Potchefstroomkampus, Potchefstroomkampus
  PhD (Gifu University)
  Veterinêre Parasitologie en Soönose

   Prof Rialet Pieters

  Vakgroepvoorsitter en Medeprofessor
  +27 18 299 2379
  rialet.pieters@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor 114, Potchefstroomkampus, Potchefstroomkampus
  PhD
  Ekotoksikoloog wat fokus op organiese chemiese besoedelingstowwe en hul effek op biota

   Prof Victor Wepener

  Professor
  +27 18 299 2385
  victor.wepener@nwu.ac.za
  Gebou E6, Kantoor 129, Potchefstroomkampus, Potchefstroomkampus
  PhD (RAU), HED (RAU)
  Nano-ekotoksikologie, Ekologiese risiko bepaling