Prof Adri Burger

Prof Adri Burger

Emeritus Professor
  +27 18 299 2409
  Adri.Burger@nwu.ac.za
  Gebou G5, kamer 117, Potchefstroom
DSc
Fisika
Dr Amare Abebe

Dr Amare Abebe

Medeprofessor
  +27 18 389 2848
  Amareabebe.Gidelew@nwu.ac.za
  Gebou A4, Kamer 2009, Mahikeng
PhD
Gravitasie en Kosmologie
Research GateGoogle ScholarLinkedinOrcID

Prof Ashmore Mawire

Professor
  +27 18 389 2127
  ashmore.mawire@nwu.ac.za
  Gebou A4, Kantoor 2013, Mahikeng
PhD
Solar Thermal Energy Storage
Research GateGoogle ScholarLinkedinExpert

Mnr Ayanda Zungu

Dosent
  +27 18 389 2123
  ayanda.zungu@nwu.ac.za
  Gebou A4, Kamer 2006, Mahikeng
MSc - Fisika
Oop kwantumstelsels
Google ScholarLinkedinOrcID

Dr Bola Wojuola

Senior Lektor
  +27 18 389 2507
  Bola.wojuola@nwu.ac.za
  Gebou A4, Kamer 2012
PhD
Elektroniese Instrumentasie en Draadlose Kommunikasie

Dr Bruno Letarte

Senior Lektor
  +27 18 299 4397
  bruno.letarte@nwu.ac.za
  Gebou G5, kamer 121, Potchefstroom
PhD
Astrophysics
Google ScholarOrcID

Prof Christo Venter

Professor
  +27 18 299 2416
  Christo.Venter@nwu.ac.za
  Gebou G5, kamer 219, Potchefstroom
PhD
Ruimtefisika
LinkedinOrcID

Prof Du Toit Strauss

Medeprofessor
  +27 18 299 2404
  Dutoit.Strauss@nwu.ac.za
  Gebou G5, kamer 226, Potchefstroom
PhD
Ruimtefisika
OrcID

Dr Dzivhuluwani Ndiitwani

Senior Lektor
  +27 18 389 2783
  Dzivhuluwani.Ndiitwani@nwu.ac.za
  Gebou A4, kamer 2009, Mahikeng
PhD
Space Physics
Elanie van Rooyen

Me Elanie van Rooyen

Sekretaresse
  +27 18 299 2423
  Elanie.VanRooyen@nwu.ac.za
  Gebou G5, kamer 116, Potchefstroom
Mnr Gerard Moerdyk

Mnr Gerard Moerdyk

Vakspesialis
  +27 18 299 2411
  Gerard.Moerdyk@nwu.ac.za
  Gebou G5, kamer 308, Potchefstroom
BSc
Elektronika

Prof Ilani Loubser

Professor
  +27 18 299 4398
  Ilani.Loubser@nwu.ac.za
  Gebou G5, kamer 214 Potchefstroom, Potchefstroom
PhD
Astronomie
LinkedinOrcID

Prof. James O. Chibueze

Mede-Professor
  +27 18 299 2426
  james.chibueze@nwu.ac.za
  G5, 103, Potchefstroom, Potchefstroom
PhD
Radiosterrekunde en Astrofisika
Research GateGoogle ScholarScopus IDOrcID

Mnr Jerry Sehume

Laboratoriumtegnikus (Fisika & Elektronika)
  +27 18 389 2846
  34715525@nwu.ac.za
  Gebou A4, Kamer 1028, Mahikeng
PGDHE(VUT), B.Sc. Fisika(UFS)
Fisika-onderwys
Linkedin

Dr Katlego Moloto

Senior Lektor
  +27 18 299 2471
  katlego.moloto@nwu.ac.za
  Gebou G5, kamer 225, Potchefstroom
MSc
Ruimtefisika
OrcID

Dr Lynndle Square

Senior Lektor
  +27 18 299 2413
  Lynndle.Square@nwu.ac.za
  Gebou G5, Kamer G110, Potchefstroom
PhD
Berekeningsmateriële Fisika
OrcID

Prof Miriam Lemmer

Professor
  +27 18 299 4270
  miriam.lemmer@nwu.ac.za
  Gebou G5, Kamer 104, Potchefstroom
B.Sc, M.Sc, PhD, HED
Fisika Onderrig
OrcID

Prof Nicholas Eugene Engelbrecht

Medeprofessor en vakgroepvoorsitter
  +27 18 299 2491
  n.eugene.engelbrecht@gmail.com
  Genbou G5, kamer 221, Potchefstroom
Ruimtefisika
OrcID

Mnr Olebogeng Tlhapane

Junior Lektor
  +27 18 389 2542
  21443394@nwu.ac.za
  Gebou A4, Kamer 1009, Mahikeng
MSc (Fisika), BSc Hons( Toegepaste Wiskunde), BSc Hons (Electronika), BSc ( Electronika and Wiskunde)
Digitale Electronika, Analoog Electronika, Netwerkteorie, Kunsmatige Neurale Netwerke
OrcID
Dr Oyirwoth Patrick Abedigamba

Dr Oyirwoth Patrick Abedigamba

Senior Lektor
  +27 18 389 2174
  Patrick.Abedigamba@nwu.ac.za
  Gebou A4, kamer 1008, Mahikeng
PhD
Astrofisika

Prof Johan van der Walt

Emeritus Professor
  +27 18 299 2408
  johan.vanderwalt@nwu.ac.za
  Building G5, room 115, Potchefstroom
DSc
Astrofisika, Astronomie, Fisika

Prof Markus Boettcher

Professor and SARChI Chair of Astrophysics and Space Physics
  +27 18 299 2418
  Markus.Bottcher@nwu.ac.za
  Gebou G5, kamer 216, Potchefstroom, Potchefstroom
Ph.D.
Hoe-Energie Astrofisika
OrcID

Me Tlotlo Lefenya

Laboratoriumtegnikus
  +27 18 389 2122
  TlotloLefenya@nwu.ac.za
Bsc Elektronika, Hons Elektronika
OrcID