Prof Abdullahi Rashid Adem

Mede-Professor
  +27 18 389 2894
  Abdullahi.Adem@nwu.ac.za
  Wetenskapgebou, kamer 2108, Mafikeng
PhD Toegepaste Wiskunde
Simmetrie Analise van Differensiaalvergelykings
Research GateGoogle ScholarLinkedin
Mr Andrea Scholtz

Mnr Andrea Scholtz

Junior Dosent
  +27 18 299 2494
  Andrea.Scholtz@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 114, Potchefstroom
M.Sc. (Appl. Math.)
Wiskundige modellering van natuurverskynsels
Research GateGoogle ScholarLinkedin
Dr Antoinetta Venter

Dr Antoinetta Venter

Senior Dosent
  +27 18 299 2522
  Antoinetta.Venter@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 130, Potchefstroom
PhD
Wiskunde

Me. Belinda Lombard

Administratiewe Assistent
  +27 16 910 3261
  Belinda.Lombard@nwu.ac.za
  Gebou 8, R126, Vanderbijlpark
B.Com Chartered Accountancy

Prof Ben Muatjetjeja

Mede-Professor
  +27 18 389 2536
  16553926@nwu.ac.za
  Wetenskapgebou, kamer 2119, Mafikeng
PhD Toegepaste Wiskunde
Differensiaalvergelykings en Liesimetrie-analise
Google Scholar

Dr Bettina Wilkens

Senior Lektor
  +27 18 389 2045
  31471110@nwu.ac.za
  Wetenskapgebou, Mafikeng
PhD Mathematics
Finite group theory, Commutative Algebra

Mej Bonelwa Sidumo

Junior Lektor
  +27 78 631 5201
  Bonelwa.Sidumo@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G14, Vanderbijlpark
BSc Hons
Lineêre Modelle
Mr Calla Hattingh

Mnr Calla Hattingh

Dosent
  +27 18 299 4375
  Calla.Hattingh@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 125, Potchefstroom
MSc
Wiskunde

Dr Collins Amburo Agyingi

Senior Lektor
  +27 18 389 2266
  collins.agyingi@nwu.ac.za
  Gebou A4, Kamer 2110, Mafikeng
Bachelor of Science (Hons) in Mathematics, Postgraduate Diploma in Mathematics, Postgraduate Diploma of science in mathematical Sciences, Doctor of Philosophy (Ph.D.) in Mathematics
Asymmetric topology, Asymmetric functional analysis, Fixed Point Theory
Research GateGoogle ScholarLinkedin

Me Daleen du Plessis

Dosent
  +27 16 910 3313
  Daleen.DuPlessis@nwu.ac.za
  Gebou 8, Kamer G22, Vanderbijlpark
MSc

Me Daleen Gerber

Huidige Direkteur (Vaaldriehoekkampus)
  +27 16 910 3267
  Daleen.Gerber@nwu.ac.za
  Gebou 8, Kamer R128, Vanderbijlpark
MSc. In Wiskunde

Prof David Kubayi

Vakvoorsitter Wiskunde en Toegepaste Wiskunde
  +27 18 299 2569
  David.Kubayi@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 117, Potchefstroom
PhD
Benaderingsteorie & Ortogonale Polinome
Dr Dawie Janse van Rensburg

Dr Dawie Janse van Rensburg

Dosent
  +27 18 299 2580
  Dawie.JanseVanRensburg@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 105, Potchefstroom
PhD
Wiskunde

Me Elna van der Merwe

Dosent
  +27 16 910 3443
  13165763@nwu.ac.za
  Gebou 8, Kamer 133, Vanderbijlpark
Graad in Hoër Onderwys
Mr Elroy Zeekoei

Mnr Elroy Zeekoei

Dosent
  +27 18 299 4241
  Elroy.Zeekoei@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 129, Potchefstroom
B. Econ (UOFS), Hons. B. ED (Wiskunde Onderrig) (NWU), MSc (Wiskunde)
Funksionaalanalise
Research Gate
Ms Elsabe Weyer

Mej Elsabe Weyer

Junior Dosent
  +27 18 299 4370
  elsabe.weyer@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 118, Potchefstroom
BSc Hons
Wiskunde Opvoeding

Dr Energy Sonono

Senior Lektor
  +27 16 910 3555
  Energy.sonono@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer 131, Vanderbijlpark
PhD in Bedryfswiskunde en Informatika
Finansiële Wiskunde, Masjienleer, Data Analise
Dr Frieda Theron

Dr Frieda Theron

Senior Dosent
  +27 18 299 4477
  Frieda.Theron@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 135, Potchefstroom
DSc
Algebra
Dr Gabriel Magalakwe

Dr Gabriel Magalakwe

Dosent
  +27 18 299 4361
  17065828@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 116, Potchefstroom
PhD
Toegepaste Wiskunde (Simmetrie-analise)
Prof Gilbert Groenewald

Prof Gilbert Groenewald

Professor
  +27 18 299 2560
  Gilbert.Groenewald@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 113, Potchefstroom
PhD, M.Sc, B.Sc.Hons, B.Sc
Lineêre Algebra en Wiskundige Analise
Prof Ilse Schoeman

Prof Ilse Schoeman

Medeprofessor
  +27 18 299 2573
  Ilse.Schoeman@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 124, Potchefstroom
PhD
Wiskunde

Dr Isaac Takaidza

Senior Dosent
  +27 16 910 3026
  Isaac.Takaidza@nwu.ac.za
  Gebou 8, Kamer G24, Vanderbijlpark
PhD in Meganiese Ingenieurswese
Isobel Burger

Dr Isobel Burger

Senior Dosent
  +27 18 299 2572
  Isobel.Burger@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 123, Potchefstroom
PhD
Wiskunde
Prof Jan Fourie

Prof Jan Fourie

Professor
  +27 18 299 2574
  Jan.Fourie@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 102, Potchefstroom
DSc (= PhD); THOD
Funksionaananalise en Operatorteorie
Research GateLinkedin
Dr Jan Gertenbach

Dr Jan Gertenbach

Senior Dosent
  +27 18 299 2553
  Jan.Gertenbach@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 132, Potchefstroom
DSc
Wiskundige Modellering
Prof Japie Spoelstra

Prof Japie Spoelstra

Professor
  +27 18 299 2578
  japie.spoelstra@nwu.ac.za
  Gebou G3, rkamer 115, Potchefstroom
PhD
Wiskunde
Prof Johan de Klerk

Prof Johan de Klerk

Professor
  +27 18 299 2576
  Johan.DeKlerk@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 107, Potchefstroom
PhD
Numeriese Analise

Mr Koos Grobler

Lektor
  +27 82 855 4889
  Grobler.Koos@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer 124, Vanderbijlpark
Bsc (Ed), B Ed (Hons)
Wiskunde Onderwys

Me Leandra van der Merwe

Dosent
  +27 16 910 3208
  Leandra.VanDerMerwe@nwu.ac.za
  Gebou 8, Kamer R125, Vanderbijlpark
MSc

Me Lecreatia Redelinghuys

Dosent
  +27 16103495
  lecretia.redelinghuys@nwu.ac.za
  Gebou 8, Vanderbijlpark
Prof Louis Labuschagne

Prof Louis Labuschagne

Professor
  +27 18 299 4391
  Louis.Labuschagne@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 128, Potchefstroom
PhD
Operator Algebra's en Funksionaalanalise
Expert
Dr Mariette

Dr Mariette Hitge

Senior Dosent
  +27 18 299 2579
  Mariette.Hitge@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 121, Potchefstroom
PhD
Wiskunde
Ms Melanie Claassen

Me Melanie Claassen

Senior Administratiewe Assistent
  +27 18 299 2568
  Melanie.Claassen@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 111, Potchefstroom

Prof Philip Pretoius

Navorsingsprofessor
  +27 16 910 3262
  philip.pretorius@nwu.ac.za
  Gebou 8, 132, Vanderbijlpark
PhD in Operasionele Navorsing

Me Rina Bosch

Dosent
  +27 16 910 3284
  13289527@nwu.ac.za
  Gebou 8, Kamer R130, Vanderbijlpark
Diploma in Onderwys
Prof Sanne Ter Horst

Prof Sanne Ter Horst

Professor
  +27 18 299 4478
  Sanne.TerHorst@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 134, Potchefstroom
PhD
Wiskunde

Mr Soga Mkiva n

Lektor
  +27 18 389 2402
  soga.mkiva@nwu.ac.za
  Wetenskapgebou A4, kamer 2105, Mafikeng
MSc Wiskunde
Groeptoerie
Dr Sonica Froneman

Dr Sonica Froneman

Senior Dosent
  +27 18 299 2334
  Sonica.froneman@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 103, Potchefstroom
PhD Fisika, HED (Wiskunde)
Wiskunde Opvoeding

Prof Suares Clovis Oukouomi Noutchie

Professor: Wiskundige Wetenskappe
  +27 18 389 2210
  23238917@nwu.ac.za
  Wetenskapsgebou, Kamer 2122, Mafikeng
PhD in toegepaste wiskunde, MSc in toegepaste wiskunde, Bachelour Honours en BSc in wiskunde
Dinamiese stelsels, Wiskundige Modellering, Biomatika, Differensiaalvergelykings.

Mej Yolanda Mutemwa

Lektor
  +27 79 609 9705
  24052035@nwu.ac.za
  Wetenskapgebou, kamer 2113, Mafikeng
MSc Suiwer Wiskunde
Topologie

Zolile Njovane

Lektor
  +27 16 910 3298
  31472095@nwu.ac.za
  Gebou 6, kamer 134, Vanderbijlpark
MSc Statistiek
Data manipulasie, data-analise, verslagskrywing en aanbieding