Prof Abdullahi Rashid Adem

Mede-Professor
  +27 18 389 2894
  Abdullahi.Adem@nwu.ac.za
  Wetenskapgebou, kamer 2108, Mahikeng
PhD Toegepaste Wiskunde
Simmetrie Analise van Differensiaalvergelykings
Research GateGoogle ScholarLinkedin

Dr Antoinetta Venter

Senior Lektor
  +27 18 299 2522
  Antoinetta.Venter@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 130, Potchefstroom
PhD
Wiskunde

Mnr Calla Hattingh

Lektor
  +27 18 299 4375
  Calla.Hattingh@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 125, Potchefstroom
MSc
Wiskunde

Me Daleen du Plessis

Lektor
  +27 16 910 3313
  Daleen.DuPlessis@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G22, Vanderbijlpark
MSc

Me Daleen Gerber

Lektor
  +27 16 910 3267
  Daleen.Gerber@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer R128, Vanderbijlpark
MSc. In Wiskunde

Prof David Kubayi

Adjunk Direketur: Skool vir Wiskundige en Statistiese Wiskunde
  +27 16 910 3443
  David.Kubayi@nwu.ac.za
  Gebou 8, Vanderbijlpark
PhD
Benaderingsteorie & Ortogonale Polinome

Dr Dawie Janse van Rensburg

Senior Lektor en Adjunk-vakvoorsitter in Wiskunde en Toegepaste Wiskunde
  +27 18 299 2580
  Dawie.JanseVanRensburg@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 105, Potchefstroom
PhD
Wiskunde

Dr Djouosseu Tenkam Herve Michel

Lektor
  +27 18 299 2570
  33251657@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 114, Potchefstroom
DTech Toegepaste Wiskunde
Dinamiese stelsels, Biomatematika, Gedeeltelike differensiaalvergelykings met toepassing
OrcID

Dr Elham Mehdi-Nezhad

Senior Lektor
  +27 18 389 2460
  Elham.mehdinezhad@nwu.ac.za
  Gebou A4, kamer 2121
PhD in suiwer wiskunde(UCT)
Kommutatiewe Algebra, Grafiekteorie, Orde en Teorie

Me Elna van der Merwe

Lektor
  +27 16 910 3443
  13165763@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer 133, Vanderbijlpark
Graad in Hoër Onderwys

Dr Elroy Zeekoei

Lektor
  +27 18 299 4241
  Elroy.Zeekoei@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 129, Potchefstroom
B. Econ (UOFS), Hons. B. ED (Wiskunde Onderrig) (NWU), MSc (Wiskunde)
Dunford-Pettis-tipe bestuurders
Research GateOrcID

Me Elsabe Weyer

Lektor
  +27 18 299 4370
  elsabe.weyer@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 118, Potchefstroom
BSc Hons
Wiskunde Opvoeding

Dr Energy Sonono

Senior Lektor
  +27 16 910 3555
  Energy.sonono@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer 131, Vanderbijlpark
PhD in Bedryfswiskunde en Informatika
Finansiële Wiskunde, Masjienleer, Data Analise

Dr Frieda Theron

Senior Lektor
  +27 18 299 4477
  Frieda.Theron@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 135, Potchefstroom
DSc
Algebra

Dr Gabriel Magalakwe

Senior Lektor
  +27 18 299 4361
  17065828@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 116, Potchefstroom
PhD
Simmetrie-analise en teoretiese vloeistofdinamika

Dr Gerald Marewo

Senior Lektor
  +27 18 299 4390
  Gerald.marewo@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 112, Potchefstroom
PhD
Numeriese Differensiaalvergelykings
Research GateGoogle ScholarLinkedinOrcID

Dr Gerrit Goosen

Lektor
  +27 18 285 2489
  Gerrit.goosen@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 136, Potchefstroom
PhD
Kwantotologie
OrcID

Prof Gilbert Groenewald

Direkteur: Skool vir Wiskundige en Statistiese Wetenskappe
  +27 18 299 2560
  Gilbert.Groenewald@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 113, Potchefstroom
PhD, M.Sc, B.Sc.Hons, B.Sc
Lineêre Algebra en Wiskundige Analise

Prof Ilse Schoeman

Mede-professor
  +27 18 299 2573
  Ilse.Schoeman@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 124, Potchefstroom
PhD
Wiskunde
Research GateGoogle Scholar

Dr Isaac Takaidza

Senior Lektor en Adjunk-vakvoorsitter in Wiskunde en Toegepaste Wiskunde
  +27 16 910 3026
  Isaac.Takaidza@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer G24, Vanderbijlpark
PhD in Meganiese Ingenieurswese

Dr Isobel Burger

Senior Lektor
  +27 18 299 2572
  Isobel.Burger@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 123, Potchefstroom
PhD
Wiskunde

Dr Jaco Visagie

Senior Lektor
  072 433 8889
  20313071@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 210, Potchefstroom
PhD in Risikoanalise
Toets met goedheid en fiksheid en stogastiese prosesse

Prof Jan Fourie

Buitengewone Professor (eenheid van BMI) en tydelike lektor in wiskunde
  +27 18 299 2574
  Jan.Fourie@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 102, Potchefstroom
DSc (= PhD); THOD
Funksionaananalise en Operatorteorie
Research GateLinkedinOrcID

Prof Japie Spoelstra

Tydelike Professor
  +27 18 299 2578
  japie.spoelstra@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 115, Potchefstroom
PhD
Wiskunde

Dr Jean Yves Semegni

Senior Lektor
  +27 18 389 2616
  25836013@nwu.ac.za
  Gebou A4, kamer 2117, Mahikeng
PhD
Algebra en Diskrete Wiskunde
Research GateGoogle Scholar

Me Kgomotso Simango

Lektor
  +27 16 910 3281
  kgomotso.simango@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer 136, Vanderbijlpark
MSc. in Tegnologie

Mnr Kobus Janse van Rensburg

Lektor
  +27 16
  vRensbuk@capegate.co.za
  Gebou 8, Vanderbijlpark

Mnr Komane B Mfumadi

Lektor
  +27 16 910 3557
  37202413@nwu.ac.za
  Gebou 8, rKamer G14, Vanderbijlpark
MSc
Chaotiese Stelsels

Mr Koos Grobler

Lektor
  +27 82 855 4889
  Grobler.Koos@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer 124, Vanderbijlpark
Bsc (Ed), B Ed (Hons)
Wiskunde Onderwys

Me Leandra van der Merwe

Lektor
  +27 16 910 3208
  Leandra.VanDerMerwe@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer 125, Vanderbijlpark
MSc

Me Lecreatia Redelinghuys

Lektor
  +27 16103495
  lecretia.redelinghuys@nwu.ac.za
  Gebou 8, Vanderbijlpark

Prof Louis Labuschagne

Professor
  +27 18 299 4391
  Louis.Labuschagne@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 128, Potchefstroom
PhD
Operator Algebra's en Funksionaalanalise
Research GateGoogle ScholarLinkedinOrcID Expert

Mnr Lwandile Marudulu

Dosent
  +27 61 910 3556
  29727103@nwu.ac.za
  Gebou 8, kamer 124, Vanderbijlpark
BSc Hons (Wiskunde en Statistiek)
Portoflio-optimalisering

Dr Mariana Plotz

Senior Lecturktor
  +27 18 299 4304
  mariana.plotz@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 110, Potchefstroom
PhD

Dr Mariette Hitge

Senior Lektor
  +27 18 299 2579
  Mariette.Hitge@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 134, Potchefstroom
PhD
Wiskunde
Research GateLinkedin

Me Melanie Claassen

Senior Administratiewe Assistent
  +27 18 299 2568
  Melanie.Claassen@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 111, Potchefstroom

Me Nompilo Mabaso

Junior Lektor
  +27 18 299 4292
  Nompilo.Mabaso@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 235, Potchefstroom
B.Sc, Hons. (Statistiek)
Finansiële tydreekse en ekonometriese modellering

Dr Patrick Tchepmo Djomegni

Senior Lektor
  +27 18 299 2560
  30599946@nwu.ac.za
  Gebou G3, Kamer 116, Potchefstroom
Phd in Toegepaste Wiskunde
Parytiale differensiaalvergelykings, epidemiologiese en ekologiese modellering
Research Gate

Dr Pierre de Jager

Na-doktorale Genoot
  +27 18 299 ****
  28190459@nwu.ac.za
  Gebou G1, kamer 214, Potchefstroom
PhD (Wiskunde)
Funksionele analise, Operateur algebra
OrcID

Dr Rodrigue Yves M’pika Massoukou

Senior Lektor
  +27 18 299 ****
  30375363@nwu.ac.za
  Gebou A4, kamer 2107 , Mahikeng
PhD in Toegepaste Wiskunde
Dinamiese Stelsels

Prof Sanne Ter Horst

Professor
  +27 18 299 4478
  Sanne.TerHorst@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 134, Potchefstroom
PhD
Wiskunde
Research GateGoogle ScholarLinkedinOrcID

Mnr Sivenathi Oscar Mbusi

Lektor
  +27 18 389 2543
  Sivenathi.Mbusi@nwu.ac.za
  Gebou A4, kamer 2114, Mahikeng
MSc in Toegepaste Wiskunde
Simmetrie-analise Van Differensiaalvergelykings

Mr Soga Mkiva

Lektor
  +27 18 389 2402
  soga.mkiva@nwu.ac.za
  Gebou A4, kamer 2105, Mahikeng
MSc Wiskunde
Groeptoerie

Dr Sonica Froneman

Senior Lektor
  +27 18 299 2334
  Sonica.froneman@nwu.ac.za
  Gebou G3, kamer 103, Potchefstroom
PhD Fisika, HED (Wiskunde)
Wiskunde Opvoeding

Prof Suares Clovis Oukouomi Noutchie

Professor Vakvoorsittervir Wiskunde en Toegepaste Wiskunde
  +27 18 389 2210
  23238917@nwu.ac.za
  Gebou A4, kamer 2122, Mahikeng
PhD in Toegepaste Wiskunde
Dinamiese stelsels

Mnr Thokozani Jele

Lektor
  +27 16 910 3557
  Thokozani.jele@nwu.ac.za
  Gebou 8, Kamer G14, Vanderbijlpark
BSc Toegepaste Wiskunde en Statistiek (UKZN) BSc Honneurs Toegepaste Wiskunde (UKZN), MSc Toegepaste Wiskunde (UKZN)
Linkedin

Mej Yolanda Mutemwa

Lektor
  +27 79 609 9705
  24052035@nwu.ac.za
  Gebou A4, kamer 2113, Mahikeng
MSc Suiwer Wiskunde
Topologie

Zolile Njovane

Lektor
  +27 16 910 3298
  31472095@nwu.ac.za
  Gebou 6, kamer 134, Vanderbijlpark
MSc Statistiek
Data manipulasie, data-analise, verslagskrywing en aanbieding