Personeel

   Dr Amare Abebe

  Medeprofessor
  +27 18 389 2848
  Amareabebe.Gidelew@nwu.ac.za
  Gebou A4, Kamer 2009, Mahikengkampus
  PhD
  Gravitasie en Kosmologie

   Prof Ashmore Mawire

  Professor
  +27 18 389 2127
  ashmore.mawire@nwu.ac.za
  Gebou A4, Kantoor 2013, Mahikengkampus
  PhD
  Solar Thermal Energy Storage

   Mnr Ayanda Zungu

  Dosent
  +27 18 389 2123
  ayanda.zungu@nwu.ac.za
  Gebou A4, Kamer 2006, Mahikengkampus
  MSc - Fisika
  Oop kwantumstelsels

   Dr Bola Wojuola

  Senior Lektor
  +27 18 389 2507
  Bola.wojuola@nwu.ac.za
  Gebou A4, Kamer 2012
  PhD
  Elektroniese Instrumentasie en Draadlose Kommunikasie

   Prof Christo Venter

  Professor
  +27 18 299 2416
  Christo.Venter@nwu.ac.za
  Gebou G5, kamer 219, Potchefstroomkampus
  PhD
  Ruimtefisika

   Prof Du Toit Strauss

  Medeprofessor
  +27 18 299 2404
  Dutoit.Strauss@nwu.ac.za
  Gebou G5, kamer 226, Potchefstroomkampus
  PhD
  Ruimtefisika

   Dr Dzivhuluwani Ndiitwani

  Senior Lektor
  +27 18 389 2783
  Dzivhuluwani.Ndiitwani@nwu.ac.za
  Gebou A4, kamer 2009, Mahikengkampus
  PhD
  Space Physics

   Me Elanie van Rooyen

  Sekretaresse
  +27 18 299 2423
  Elanie.VanRooyen@nwu.ac.za
  Gebou G5, kamer 116, Potchefstroomkampus

   Mnr Gerard Moerdyk

  Vakspesialis
  +27 18 299 2411
  Gerard.Moerdyk@nwu.ac.za
  Gebou G5, kamer 308, Potchefstroomkampus
  BSc
  Elektronika

   Prof Ilani Loubser

  Professor
  +27 18 299 4398
  Ilani.Loubser@nwu.ac.za
  Gebou G5, kamer 214 Potchefstroom, Potchefstroomkampus
  PhD
  Astronomie

   Prof. James O. Chibueze

  Mede-Professor
  +27 18 299 2426
  james.chibueze@nwu.ac.za
  G5, 103, Potchefstroom, Potchefstroomkampus
  PhD
  Radiosterrekunde en Astrofisika

   Mnr Jerry Sehume

   Laboratoriumtegnikus (Fisika & Elektronika)
  +27 18 389 2846
  34715525@nwu.ac.za
  Gebou A4, Kamer 1028, Mahikengkampus
  PGDHE(VUT), B.Sc. Fisika(UFS)
  Fisika-onderwys

  Dr Katlego Moloto

  Senior Dosent
  +27 18 299 2471
  katlego.moloto@nwu.ac.za
  Gebou G5, Kamer 225, Potchefstroomkampus
  PhD
  Ruimtefisika

   Dr Lynndle Square

  Senior Lektor
  +27 18 299 2413
  Lynndle.Square@nwu.ac.za
  Gebou G5, Kamer G110, Potchefstroomkampus
  PhD
  Berekeningsmateriële Fisika

   Prof Nicholas Eugene Engelbrecht

  Medeprofessor en vakgroepvoorsitter
  +27 18 299 2491
  n.eugene.engelbrecht@gmail.com
  Genbou G5, kamer 221, Potchefstroomkampus
  Ruimtefisika

   Mnr Olebogeng Tlhapane

  Junior Lektor
  +27 18 389 2542
  21443394@nwu.ac.za
  Gebou A4, Kamer 1009, Mahikengkampus
  MSc (Fisika), BSc Hons( Toegepaste Wiskunde), BSc Hons (Electronika), BSc ( Electronika and Wiskunde)
  Digitale Electronika, Analoog Electronika, Netwerkteorie, Kunsmatige Neurale Netwerke

   Dr Oyirwoth Patrick Abedigamba

  Senior Lektor
  +27 18 389 2174
  Patrick.Abedigamba@nwu.ac.za
  Gebou A4, kamer 1008, Mahikengkampus
  PhD
  Astrofisika

   Prof Johan van der Walt

  Emeritus Professor
  +27 18 299 2408
  johan.vanderwalt@nwu.ac.za
  Building G5, room 115, Potchefstroom
  DSc
  Astrofisika, Astronomie, Fisika

   Prof Markus Boettcher

  Professor and SARChI Chair of Astrophysics and Space Physics
  +27 18 299 2418
  Markus.Bottcher@nwu.ac.za
  Gebou G5, kamer 216, Potchefstroom, Potchefstroomkampus
  Ph.D.
  Hoe-Energie Astrofisika

   Me Tlotlo Lefenya

  Laboratoriumtegnikus
  +27 18 389 2122
  TlotloLefenya@nwu.ac.za
  Bsc Elektronika, Hons Elektronika